Historia ogrodów zimowych
Już kilka wieków temu istniały ogrody zimowe. Ich dalekiej historii można poszukiwać w Grecji, we Włoszech. Wtedy to były budynki wznoszone w celu przechowywania roślin i owoców nie znoszących niskich temperatur.
Jeżeli prowadzisz swoje sady, letnie, zimowe to pamiętaj że warto posiadać w nim opryskiwacze sadownicze, które pozytywnie wpływają na rośliny.
Najczęściej można było je spotkać w przyklasztornych ogrodach. W chwili, gdy udoskonalono technologię produkcji szkła zaczęły powstawać coraz liczniejsze oranżerie, szklarnie i palmiarnie. Nazwy różne, ale przeznaczenie tych budowli takie samo.
Na przestrzeni wieków wraz z dynamicznym rozwojem technologii zmieniały się ich konstrukcje. Projektanci i budowniczowie odeszli od drewna, które nie znosiło zbyt dużego obciążenia i było, choć eleganckie, dość kłopotliwe w utrzymaniu. Wymagało bowiem częstych konserwacji.
Oszklone budowle zaczęto opierać na konstrukcjach z żelaza, które było materiałem bardziej stabilnym i wytrzymałym na ciężar niż drewno. Współczesne możliwości technologiczne pozwalają na budowanie ogrodów zimowych z aluminium i tworzyw sztucznych, które są lekkie, bardzo wytrzymałe i estetyczne.